Ako sa hrá kendama?

Ako sa hrá kendama?

Ako hrať KENDAMA

Princíp hry kendama je v podstate úplne jednoduchý a vo svojej prapodstate ide chytenie loptičky do pohárikov alebo jej zastrčenie do hrotu drievka. Na základné pravidlá si zvyknete do pár minút trénovania. No to by však nikoho dlho nebavilo. Kendama so sebou nesie tisíce rôznych techník, ktoré z nej robia očarujúcu hračku bez limitov.

Na to, aby ste pochopili rozmanitosť hry Kendama, potrebujete na začiatok pochopiť anatómiu hračky a zoznámiť sa s každou jej časťou. Vďaka tomu budete vedieť začať rozmýšľať nad základnými, pokročilými, ale aj profi trikmi, ktoré sa dokážete naučiť.

Zloženie kendamy

10 základných trikov s Kendama

 1. Kendama trik: Big Cup
  Absolútny základ, ktorého cieľom je chytiť loptičku do pohára, ktoré je na drievku.


 2. Kendama trik: Moshimake
  Cieľom triku je prehodiť loptičku z jedného pohárika na druhý.


 3. Kendama trik: Tap Back
  Trik spočíva v tom, že loptičku z pohárika vyhodíte do vzduchu a loptičku vo vzduchu odrazíte buchnutím späť do pohárika.


 4. Kendama trik: Candle Stick
  Drievko si otočíte hrotom smerom dole, loptičku spustíte voľne smerom k zemi a kyvadlovým spôsobom ju vyhodíte do spodného pohárika.


 5. Kendama trik: Baseball Bat
  Loptičku vyhodíte do jedného z pohárikov, následne loptičku vyhodíte do vzduchu, kde ju udriete zadnou časťou drievka, s loptičkou otočíte o 360 stupňov a chytíte ju do rovnakého pohárika.


 6. Kendama trik: Kendama USA
  Loptičku vyhodíte do vzduchu a napichnete ju na hrot drievka.


 7. Kendama trik: Around Japan
  Loptičku najprv chytíte do jedného pohárika, odtiaľ ju vyhodíte do druhého pohárika a nakoniec ju po vyhodení napichnete na hrot drievka.


 8. Kendama trik: Airplane
  Kendamu držíte za loptičku, drievko visí smerom k zemi. Prudkým pohybom drievko švihnete oblúkom do vzduchu a napichnete ho hrotom do loptičky, ktorú držíte.


 9. Kendama trik: Lighthouse
  Kendamu držíte za loptičku, drievko visí smerom k zemi. Pohybom smerom hore potiahnete drievko tak, aby dopadlo pohárikom na loptičku, ktorú držíte.


 10. Kendama trik: Zero Spin
  Kendamu držíte za loptičku, drievko je zapichnuté v nej smerom hore. pohybom ruky vyhadzujete drievko do vzduchu a snažíte sa, aby drievko dopadlo hrotom opäť späť do loptičky.