Čo je to frisbee?

Čo je to frisbee?

Čo je to FRISBEE

Obľúbený šport, ktorý zabáva jednotlivcov aj skupiny sa stal fenoménom po celom svete. Frisbee si získal srdcia miliónov. Veď iba do roku 1977, 20 rokov po tom čo sa dostal do obchodu prvý kus frisbee sa predalo viac ako 100 miliónov lietajúcich tanierov. 

Produkt vďaka svojmu úspechu expandoval do samostatných kategórii športov a výroba lietajúcich diskov sa pretransformovala do najrôznejších tvarov, farieb a materiálov pre rekreačné a profesionálne použitie. Frisbee možno hádzať do vzdialeností stoviek metrov a jeho vlastnosti umožňujú človeku naučiť sa s ním množstvo trikov.

Názov Frisbee

Na začiatku boli prázdne plechovky, ktoré si hádzali v roku 1871 študenti na univerzite v Bridgeporte po tom, čo dojedli koláč od miestnej pekárne Frisbie Pie Company. Študent, ktorý svoju plechovku hádzal druhému študentovi upozorňoval na hod pokrikom ,,Frisbie''.

Lietajúci tanier v podobe akej ho poznáme dnes sa však v prvopočiatkoch výroby v rokoch 1948 nazýval ,,Flying Saucer''. Keď výrobu prevzala hračkárska spoločnosť Wham-O produkt premenovali na ,,Pluto Platter'' a až v roku 1967 produkt patentovali pod názvom Frisbee s tvarom, ktorý dnes všetci poznáme.

História Frisbee 

Nie je tajomstvom, že ľudia už od staroveku hádzali ploché alebo okrúhle predmety do vzduchu. Oficiálna komercionalizácia lietajúceho disku však prišla až v roku 1948 pod hlavičkou autora p. Waltera Morrisona. Práve on bol ten, kto vyrobil a predal prvý plastový lietajúci tanier na svete vôbec.

Na tento skvelý produktový nápad stačila iba malá zábavka v podobe hádzania si vrchnáka z pukancov medzi Walterom a jeho manželkou. Jedinečný okamih, ktorého výsledkom bolo vytvorenie jednej z najobľúbenejších outdoor hračiek v histórii, ktorá už navždy bude spájať deti, mladých ľudí, ale aj našich rodičov. 

 Related Products